• 4 Eylül Sanayi Sitesi 12/A Blok 37. Sokak No:1 Merkez/ Sivas

Adblue Onarımı

Adblue Onarımı


ADBLUE YAKIT NEDİR ?
Nox emisyonunu azaltan özellikle ağır vasıtaların kullandığı toksik olmayan çözümdür. Avrupa’nın zorunluluk şartları göz önünde bulundurulduğunda ve Mercedes Axor – Actros, Man, Scania, Daf, Renault, Volvo, Iveco, Ford Cargo, Otokar, BMC, Cummins gibi büyük markaların desteklediği yakıt türüdür. Peki neden kullanılmakta bu kadar zorluk çekiliyor? Veya neden kullanılmak istenmiyor gibi sorularda tüketicinin çıkarları göz önünde bulundurulmaktadır.
 
Tüketici yani ağır vasıta sahibi kişiler, filolar, lojistik firmaları, inşaat sektöründeki firmalar ağırlıklı olmak üzere kamyon, tır, otobüs kullananlar ve ya barındıran tüm firmalar için geçerlidir. Adblue sistemi Euro 4, Euro 5, Euro 6 model araçlarda kullanılan bir sistemdir. Bahsettiğimiz firmalar ve sektörleri için adblue yakıtı iptal ettirmek karlı ve avantajlı duruma geçmek anlamına gelmektedir.
 
ADBLUE OLMAZSA NE OLUR ?
Adblue sistemi kullanan Euro 4, Euro 5, Euro 6 araçlarında adblue deposunda adblue yakıtının bittiği durumlarda araçta uyarı ve hatalarla karşılaşırsınız. Aynı zamanda aracınız Euro 1 seviyesine düşerken performans / çekiç gücünde ciddi boyutlarda düşüş gözlemlersiniz. Buda mevcut yaktığınız mazot seviyesini daha fazla kullanmanıza ve ciddi boyutlarda yakıttan zarar etmeniz anlamına gelir. Yani hem daha çok mazot yakarsınız hemde aracınızın performansı düşer. Bu hatalara ve düşüşlere neden bir diğer nokta da Adblue Arızası dır.  Bu nedenle adblue sistemini aracınızın görmesi ve düzgün çalışır halde olması gereklidir tüketicilerin adblue neden kullanılır ve adblue olmazsa ne olur sorularına bir cevap olarak nitelendirilmektedir.
 
ADBLUE ARIZALARI
Uzun yol yolcuları ve bir den fazla ağır vasıta aracı olan firmalar bilir Adblue sisteminin ne kadar çok arızalandığını. Euro 4 ve Euro 5 araçlarda daha çok rastlanan adblue arızası sorunları büyük sorunlara neden olmaktadır. Araçların performansları düşer , yakıtı daha fazla kullanılması gibi maddi ağırlıklı zararları bulunmaktadır. Adblue arızası oluştuğunda aracınız hata vererek sizi uyarır bu durumda aracınız Euro 5 , Euro 6 seviyesinde Euro 1 seviyesine kadar düşer ve sıkıntılar yaşarsınız. Peki adblue arızaları neden oluşur ? Yakıttan dolayı oluşan sorunlar olabilir , sistemsel olarak adblue hatası alabilirsiniz , adblue tanklarında oluşan , bunun gibi beklenmeyen bir çok hata ile karşı karşıya gelebilirsiniz. Sorunun anlaşılması ve adblue tamiri yapılması için yetkili bir servise gitmeniz gerekecektir bu da aynı zamanda size ek maliyetler oluşması demektir. Çok sık karşılaşılan adblue arızaları ile karşılaşan markalar ;
 
Scania, Man, Daf, Ford Cargo, Iveco, Mercedes, Otokar…
 
ADBLUE TAMİRİ VE ADBLUE İPTAL ETME
Adblue sistemini tamir etmenin ve iptal etmenin belli yolları mevcut eski dönemlerde geçici olarak tamiri direnç kablolaları ile sağlanmaktaydı fakat günümüz de adblue tamiri için üretilen yepyeni çözümler mevcut. Adblue emulator sayesinde cihaz adblue sıvısını %80 ‘de tutacak aynı zamanda sistem beynine gönderdiği sinyal sayesinde adblue sisteminin sorunsuz çalıştığını iletecektir. Böylelikle aracınız performanstan düşmeyecek ve sıvı yakıt almak durumunda kalmayacaksınız. Halk tarafından Adblue tamir takımı olarak da nitelendirilebilen emulatörlere metadiag firması öncülük etmiştir. Adblue tamiri ve adblue arızası için bizimle iletişime geçebilir adblue iptali hakkında daha fazla bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
Hemen Ara
WhatsApp